çaldıran okyanus giyim
helin iletişim
Çaldıran Ajans - 29 Ağustos 2015, Cumartesi

Dövizli Askerlikte 4 Bin Euro İade

15 Temmuz 2013 Saat: 8:20
654 kez görüntülendi

Dövizli askerlik bedelinin 6 bin euroya indirilmesi üzerine, 10 bin euro ödeyerek askerliğini yapmış olan gurbetçilere de geri ödeme yapılmasına karar verildi.

untitled

Başbakan Erdoğan, 10 bin euroya askerlik yapanlara 4 bin euro geri ödenmesi için talimat verdi.
Gurbetçi gençlere geçtiğimiz hafta dövizli askerlik konusundaindirimmüjdesiverenhükümet, şimdide askerliğini 10 bin euroödeyerek yapmış olanlar için bir müjdevermeyehazırlanıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dövizli askerlik bedelinin 10 bin eurodan 6 bin euroyaindirilmesinin ardından bugüne kadar 10 bin euroödeyerekdövizli askerlik yapanlara 4 bin euro geri ödenmesi için talimat verdi.
PAZARLIKTA TALEP VARDI
Geçtiğimiz ay Ankara’da gerçekleşenYurtdışıVatandaşlar Danışma Kurulutoplantısındakatılımcılarladövizli askerlik konusundaespirili bir diyaloga giren Başbakan Erdoğan, katılımcılaradövizli askerliğin ne kadar olması gerektiğini sormuştu. Katılımcılar, 3 bin 500euroile 6 bin 500euro arasında değişen rakamları teklif etmesi üzerine Başbakan Erdoğan, ‘Biraz da insaflı olun’ diye konuşmuştu. Bu pazarlığın ardından dövizli askerlik bedeli 6 bin euroyaindirilmişti.
21 GÜN SÜRESİ YENİDEN GELMİYOR
Toplantıda bazı katılımcılar, şimdiye kadar 10 bin euroverip askerlik göreviniyerine getirmiş olanlara bir indiriminsözkonusu olup olmadığını sordu. Başbakan da geri ödeme için talimat verdi. Öte yandan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın talebi doğrultusunda bedeli 6 bin euroyaindirilendövizli askerlikte 21günlük askerlik süresi yenidengetirilmiyor. Bu sayede gurbetçiler yüksekmaliyetlibiletparasıve askerlik masrafından kurtuluyor. Düzenlemeyle gurbetçiler daha karlı bir duruma geçmiş oluyor.


Dövizli Askerlikte 4 Bin Euro İade Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz