çaldıran okyanus giyim
helin iletişim
Çaldıran Ajans - 03 Eylül 2015, Perşembe

Yüksekova’da Kepenkler 3 Gündür Kapalı

9 Aralık 2013 Saat: 13:48
376 kez görüntülendi

Mehmet Reşit İşbilir ile Veysel İşbilir’in katledilmesi ile başlayan gerginliğin sürdüğü Yüksekova’da, kepenklerin açılmaması 3’üncü gününe girerken, Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde de bugün kepenkler açılmadı.
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde polis tarafından katledilen amca-yeğen Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir için günlerdir olayların yaşandığı ilçede, fırın ve eczanelerin dışında tüm dükkanlar kepenklerini 3’üncü günde de açmadı. İlçenin tüm cadde ve sokaklarında barikatlar bulunurken, eczaneler sokağında özel harekat timleri ve onlarca zırhlı araç konuşlandırıldı. Dün akşam gençler tarafından ateşe verilen Halk Bankası yetkilileri de bankaya gelerek inceleme yaptı. Kepenkleri kırılarak içeri girilen banka, tamamen tahrip edilirken, duvara da, “Apo”, “PKK”, “HPG”, “YDG-H” ve “YPG” yazıları yazıldı.
Öte yandan BDP İlçe Örgütü tarafından Kışla Mahallesi’nde bulunan Musa Anter Parkı’na kurulan, “Sivil katliamlara karşı demokratik direniş çadırı” da öğle saatlerinde kitlesel olarak açılacak. Hakkari, Şemdinli, Çukurca, Esendere, Büyükçiftlik’ten (Xirvata) gelecek kitlenin önce Esentepe Mahallesi’ndeki camide verilen taziyeye katılacağı, ardından da çadırın açılışına geçeceği öğrenildi.
Silopi ve Cizre’de kepenkler açmadı
Şırnak’ın Silopi ilçesinde, Yüksekova’daki katliama tepki gösteren esnaf, kepenk açmadı. Fırın ve nöbetçi eczaneler dışında tüm işyerlerinin kapalı olduğu ilçede, polisler çok sayıda akrep tipi zırhlı araçla devriye geziyor.
Şırnak’ın Cizre ilçesindeki esnaflar da, bugün kepenk açmayarak Yüksekova’daki katliamı protesto etti. Fırın ve eczanelerin dışında tüm kepenklerin kapalı olduğu ilçede sessizlik hakim. (diha)

– See more at: http://hurbakis.net/content/yuksekovada-kepenkler-3-gundur-kapali#sthash.MM0jLATS.dpufYüksekova’da Kepenkler 3 Gündür Kapalı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz